Vodafone USB Breedband
Gelogd door: Allard Bijlsma | 8 augustus 2007 | 21:04 uur |
In december schreef ik al over mijn ervaringen met UMTS. Die waren aardig goed. De snelheid was nog wel matig en ook de dekking nog niet goed. Na een test had ik besloten hier niet mee te gaan werken. Medio zomer 2007 kwam Vodafone met HSDPA, het zogenaamde UMTS-breedband. Je hebt dan 4x UMTS-snelheid. Voor mijn werk heb ik toch echt mobiel internet nodig en ik koos voor de USB-oplossing, omdat je die zonder enige installatie in elke pc zou kunnen duwen (staat op de website). In het apparaat zit een geheugen dat zich voor doet als een cd-romspeler, van waar de software op de desbetreffende pc kan worden geïnstalleerd. Snel even wat fora afgekeken en iedereen was enthousiast. Per post besteld en een dag later werd het apparaat netjes afgeleverd.
Vista op de laptop gestart en hoopvol het apparaat aangesloten. Er gebeurde van alles en er werd ook software geïnstalleerd. Maar helaas: geen verbinding met internet. De helpdesk maar eens gebeld. Dat bleek nog niet zo simpel. Je moet je 06-nummer van je apparaat opgeven, waarna de verbinding wordt verbroken. Blijkbaar willen ze je kosteloos terugbellen, maar hoe moet dat op een USB breedbandmodem dat het niet doet? Daarna mijn normale mobiele nummer maar gegeven, want KPN-nummers luste hij niet. Alle nu volgende telefoontje gingen lekker aantikken, want mijn mobiele nummer zit bij Orange, dus ben je ineens geen klant meer. Na vijf doorverbindingen (India en Ierland?) en steeds een ander verhaal (eerst zeiden ze dat het telefoonnummer niet was geactivereerd, maar dat bleek na een volgend telefoontje toch wel het geval te zijn) kwam het hoge woord eruit: het apparaat werkt (zoals geleverd) niet onder Vista. Ok, dat kennen we meer, maar anno juli 2007 mag je toch verwachten dat klanten inmiddels met Vista werken? Dus op naar de website waar helaas geen updates waren te vinden. Na volgt een aan-de-hand-neem telefoongesprek en het intikken van URL's komt dan toch echt de updatepagina in beeld. De laatste firmware en de nieuwste versie van de software heb ik daarna gedownload. Helaas: de firmware wilde niet vanuit Vista geupdate worden. Daarom eerst maar mijn oude laptop met XP geprobeerd, maar daar deed de software het ook niet. Na wat heen en weer gebel bleek dat het wel in mijn oude UMTS-software van KPN zou kunnen zitten. Die eraf gegooid en er gebeurde nog niets. Een derde XP-laptop gepakt. Daar wilde het apparaat wel de firmware updaten, waarna het geheel ook onder Vista ging werken. In totaal ben ik hier vijf uur mee bezig geweest en ben blij dat ik daarbij niet gehinderd wordt door angst voor IT. De gesprekken met de helpdesk waren zeer vermakelijk en daar hebben wij kantoorbreed van genoten.
Inmiddels heb ik het apparaat een maand in gebruik en ben nog steeds niet geheel tevreden. Het opstarten duurt zeer lang, omdat elke keer allerlei hardwareapparaten worden gestart. Soms werkt hij helemaal niet, als de USB-verbinding net op het verkeerde moment wordt tot stand gebracht. Dit komt heel nauw. In dat geval moet de laptop opnieuw opgestart worden. Blijkbaar kun je de kabel beter eerst verbinden, voordat je de laptop aan zet. Op mijn oude XP-laptop werkt het geheel nog steeds niet, maar dat is op zich geen ramp. Zit je in een gebied als West Zeeuws-Vlaanderen (waar ik begin augustus zat), dan zakt de snelheid naar ISDN-niveau en dan is zo'n investering weer vrij nutteloos. Is er een HSDPA-verbinding, dan kun je aardig surfen en e-mailen. Wel letten op je MB's, want die gaan na een tijdje aantikken!
Gelogd door: Allard Bijlsma | 8 augustus 2007 | 21:04 uur |
